Cezary Przybylski

Cezary Przybylski

Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Mam przyjemność współpracować z Julianem Golakiem, od 6 lat kierując pracami województwa dolnośląskiego. Jest on powszechnie szanowany w środowisku samorządowców. To najaktywniejszy radny Sejmiku. Podejmuje setki spraw – problemów mieszkańców, którzy poprosili go o pomoc. Co roku składa ponad 300 interpelacji oraz wiele ważnych wniosków do budżetu województwa. Podziwiam jego zawzięcie w realizacji swoich obietnic.

Jego zaangażowanie w reaktywację linii kolejowych z Kłodzka przez Lądek-Zdrój aż do Stronia Śląskiego oraz ze Świdnicy przez Jedlinę do Nowej Rudy jest wzorcowe. Jest on skuteczny. Bez niego nie byłoby obwodnicy Nowej Rudy oraz szynobusów na torach z Kłodzka przez Nową Rudę do Wałbrzycha oraz na trasie z Kłodzka do Kudowy. Również działania w celu gruntownej modernizacji dróg wojewódzkich w powiecie kłodzkim i na pograniczu polsko-czeskim budzą moje uznanie.

Jego doświadczenie w zakresie współpracy polsko-czeskiej, ochrony środowiska oraz rozwoju infrastruktury jest bardzo przydatne i wykorzystywane na co dzień w pracach władz województwa.

Julian Golak to też jedna z tych osób, która pomimo sukcesów i wyróżnień nie zmienia się i pomaga chorym, biednym, a także wszystkim, którzy proszą go o pomoc. Był aż trzykrotnie wybierany „Wolontariuszem Roku”.

Jest zaangażowany w pomoc Polakom na dawnych „Kresach Wschodnich”. Jest także organizatorem spotkań integracyjnych na Dolnym Śląsku dla naszych rodaków z Białorusi i Ukrainy.

Z pełnym przekonaniem popieram Juliana Golaka w wyborach do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego RP. Dolny Śląsk i jego mieszkańcy potrzebują takiego radnego. Człowieka, który świetnie dba o interesy dolnoślązaków.

Cezary Przybylski

Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Cezary Przybylski jest Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego

Juliana Golaka popierają również:

prof. Konrad Kazimierz Czapliński

prof. Konrad Kazimierz Czapliński

Profesor
prof. Jacek Suchodolski

prof. Jacek Suchodolski

Katedra Architektury Mieszkaniowej, Przemysłowej, Wnętrz, Ruralistyki, Krajobrazu i Sztuk Wizualnych na Politechnice Wrocławskiej
Ks. Józef Siemasz

Ks. Józef Siemasz

Dyrektor Ekonomiczny Świdnickiej Kurii Biskupiej
prof. Lesław Koćwin

prof. Lesław Koćwin

Profesor