Cezary Przybylski

Cezary Przybylski

Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Mam przyjemność współpracować z Julianem Golakiem, od 6 lat kierując pracami województwa dolnośląskiego. Jest on powszechnie szanowany w środowisku samorządowców. To najaktywniejszy radny Sejmiku. Podejmuje setki spraw – problemów mieszkańców, którzy poprosili go o pomoc. Co roku składa ponad 300 interpelacji oraz wiele ważnych wniosków do budżetu województwa. Podziwiam jego zawzięcie w realizacji swoich obietnic.

Jego zaangażowanie w reaktywację linii kolejowych z Kłodzka przez Lądek-Zdrój aż do Stronia Śląskiego oraz ze Świdnicy przez Jedlinę do Nowej Rudy jest wzorcowe. Jest on skuteczny. Bez niego nie byłoby obwodnicy Nowej Rudy oraz szynobusów na torach z Kłodzka przez Nową Rudę do Wałbrzycha oraz na trasie z Kłodzka do Kudowy. Również działania w celu gruntownej modernizacji dróg wojewódzkich w powiecie kłodzkim i na pograniczu polsko-czeskim budzą moje uznanie.

Jego doświadczenie w zakresie współpracy polsko-czeskiej, ochrony środowiska oraz rozwoju infrastruktury jest bardzo przydatne i wykorzystywane na co dzień w pracach władz województwa.

Julian Golak to też jedna z tych osób, która pomimo sukcesów i wyróżnień nie zmienia się i pomaga chorym, biednym, a także wszystkim, którzy proszą go o pomoc. Był aż trzykrotnie wybierany „Wolontariuszem Roku”.

Jest zaangażowany w pomoc Polakom na dawnych „Kresach Wschodnich”. Jest także organizatorem spotkań integracyjnych na Dolnym Śląsku dla naszych rodaków z Białorusi i Ukrainy.

Z pełnym przekonaniem popieram Juliana Golaka w wyborach do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego RP. Dolny Śląsk i jego mieszkańcy potrzebują takiego radnego. Człowieka, który świetnie dba o interesy dolnoślązaków.

Cezary Przybylski

Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Cezary Przybylski jest Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego

Juliana Golaka popierają również:

prof. Konrad Kazimierz Czapliński

prof. Konrad Kazimierz Czapliński

Profesor
Ks. Józef Siemasz

Ks. Józef Siemasz

Dyrektor Ekonomiczny Świdnickiej Kurii Biskupiej
prof. Jacek Suchodolski

prof. Jacek Suchodolski

Katedra Architektury Mieszkaniowej, Przemysłowej, Wnętrz, Ruralistyki, Krajobrazu i Sztuk Wizualnych na Politechnice Wrocławskiej
prof. Lesław Koćwin

prof. Lesław Koćwin

Profesor