Wystawa “Szlak do wolności” na Uniwersytecie Śląskim

Wystawa Szlak do Wolności na Uniwersytecie Śląskim

Zapraszam do zapoznania się z wystawą “Szlak do Wolności”, którą od 4 kwietnia można oglądać w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W poniedziałek wspólnie z prof. Leszkiem Żabińskim – rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i prof. Andrzejem Kowalczykiem – rektorem elektem Uniwersytetu Śląskiego zainaugurowaliśmy jej ekspozycję w tym miejscu.

IMG_9665Na zaproszenie rektorów UŚ i UE w Katowicach miałem zaszczyt wygłosić prelekcję na temat historii i aktualnej działalności Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej – szczególnie na pograniczu polsko-czeskim.

Wystawa przygotowana kilka lat temu przez warszawski Ośrodek Karta składa się z 36 tablic i prezentuje nieznane fotogramy oraz dokumenty dotyczące działalności opozycyjnej w PRL-u i Czechosłowacji, którą prowadziła Solidarność Polsko-Czechosłowacka. Dotychczas była ona prezentowana m.in. w Pradze, Bratysławie, Wrocławiu, a także wielu miejscowościach pogranicza polsko-czeskiego. W Katowicach będzie można ją oglądać do końca kwietnia.

Więcej informacji o historii Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej znajdą Państwo na: http://szlakdowolnosci.pl/historia-spcz/

Foto: Uniwersytet Śląski w Katowicach

IMG_9640